کولر گازی 14000 هیتاچی Ras-35npa

 کولر گازی 14000 هیتاچی مدل RAC-35NPA دارای کمپرسوری از نوع روتاری است . از آنجایی که در کولر های گازی از سه نوع کمپرسور روتاری ، اسکرول و یا پیستونی استفاده می شود، که در این میان میزان مصرف انرژی در کولر های دارای کمپرسور روتاری کمتر و همچنین صدای کمتری نیز تولید می کنند ، تا جایی که میزان مصرف انرژی در این کولر گازی بسیار پایین است و نگرانی شما را از بابت فیش ماهیانه به کلی برطرف می سازد .

مشخصات کولر گازی اینورتر هیتاچی مدل RAC-35NPA


کولر گازی هیتاچی HITACHI مدل « RAC-35NPA » یکی از سیستم های تهویه ی مطبوع است که بسیار کارآمد و کاربردی می باشد که دارای ظرفیت سرمایشی 14000BTU است .

شاید اکثر مردم با شنیدن کولر گازی ، تنها احساس وزش باد خنک در ذهنشان تداعی شود و گمان کنند که کولر های گازی تنها در فصل تابستان و برای خنک نمودن هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرند ؛ اما واقعیت چیز دیگری است ، برخی کولرهای گازی دارای عملکردی دوگانه هستند و در دسته ی کولر های گازی سرمایشی /گرمایشی قرار می گیرند . 

کولر گازی 14000 هیتاچی مدل RAC-35NPA(T) عملکرد سرمایشی / گرمایشی دارد و هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان کاربرد دارد . ظرفین سرکایشی 14000 می تواند مساحتی به متراز و اندازه ی  10 تا 24 متر مربع را خنک گرداند . لازم بهذکر است که کولر گازی اینورتر هیتاچی RAC-35NPA(T) دارای فیلتر های آنتی با کتریال و گرد و غبار است که علاوه بر وزش بادِ خنک ، هوایی سالم و پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی و باکتری و ... را در همه پخش می نماید .

این کولر گازی 14000 دارای توابع و امکاناتی است که بر روی ریموت کنترل از راه دور ان تعبیه شده است . از جمله ی این توابع و امکانات می توان به سیستم کاهنده ی رطوبت ، سیستم حفاظت در برابر نوسانات برق و تنظیم جهت وزش باد به سمت چپ و راست و یا بالا و پایین . سیستم راه اندازی مجدد خودکار و ... تمامی این امکانات همگی در این کولر گازی دور هم جمع گشته اند ، تا کولری با کیفیت و خوش ساخت بسازند ، پر واضح است که قیمت مناسب کولر گازی RAC-35NPA(T) از دلایل مهم خرید کولر گازی است . در ادامه به ریز جزئیات و مشخصات این کولر گازی خوش ساخت می پردازیم .

کولر گازی هیتاچی مدل RAC-35NPA یکی از کولر های دو تکه است و در دسته ی اسپلیت ها قرار می گیرد . کولر های اسپلیت از دو تکه یا دو پنل تشکیل شده اند ، که یکی از آنها در بیرون از منزل و به آن پنل خارجی گفته می شود ، پنل خارجی به دلیل اینکه در معرض تابش نور خورشید و باد و باران قرار می گیرد ، باید حتماً روی چهار پایه ای بلند قرار گیرد تا از سطح زمین فاصله داشته باشد و بدنه ی آن فرسوده نشود ، البته هیتاچی از راهکاری انحصاری به نام بدنه و یا پره های ضد خوردگی Anti corrosion در تولید پنل های خارجی بهره می گیرد که این قابلیت از فرساییش و خوردگی بدنه ی پنل خارجی ممانعت به عمل می آورد .

گفتنی است که ابعاد این یونیت 750x 570 x 280 میلی متر است و وزنی برابر 38 کیلوگرم دارد . پنل داخلی همان قسمت از کولر گازی است که در جلوی دید قرار می گیرد و بر روی دیوار نصب می شود . این پنل کولر گازی 14000 هیتاچی مدل  RAC-35NPA سفید رنگ است و بر روی بدنه لوگوی معتبرHITACHI درج شده است که نشان از اصالت و اورجینال بودن کولر گازی دارد .

همچنین یک نمایشگر LED در سمت راست کولر گازی به چشم می خورد که توابع و امکانات مختلف فعال شده را نمایش می دهد .پنل داخلی دارای اندازه ی 790x 300 x 230 میلی متری است و وزنی معادل 10 کیلوگرم دارد ، قابلیت جابجایی راحت و شستشوی آسان پنل داخلی ازدیگر ویژگی هایکولر گازی 14000 هیتاچی RAC-35NPA است .

ظرفیت سرمایشی کولر گازی  RAC-35NPA


از طراحی و ظاهر محصول که بگذریم ، به مشخصات فنی محصول می رسیم و یکی از مهمترین ملاک ها و مولفه های خرید یک کولر گازی ، قدرت خنک کنندگی آن است . هنگام خرید کولر کازی حتما با اصطلاحی به نام BTU و یا خنک کنندگی برخواهید خورد ، این اصطلاح در واقع استانداردی است برای بیان قدرت سرما دهی کولر های گازی . حتما شنیده اید که می گویند یک کولر گازی 18 هزار و یا 24 هزار و ... این اعداد به قدرت خنک کنندگی کولر اشاره دارند . توجه به این قدرت مهمترین نکته ایست که باید هنگام خرید کولرگازی در نظر بگیرید ، چرا که اگر کولر گازی ای انتخاب کنید که قدرت سرمادهی پایینی داشته باشد و کارایی کافی نخواهد داشت و محیط شما را خنک نخواهد کرد و اگر کولر گازی با قدرت سرمادهی بالا بخرید ، محیط بیشتر از حد مورد نیاز سرد می کند و مصرف انرژی را بالا می برد و حتی باید چندین بار هم کولر را خاموش و روشن کنید . کولر گازی هیتاچی مدل RAC-35NPA دارای قدرت خنک کنندگی 14000BTU است و این میزان قدرت برای یک سالن و یا اتاق متوسط با متراز 12 تا 30 متر مربع کافی است . لازم به ذکر است که نوع محیط و منطقه ی اب و هوایی ، تعداد افرادساکن در محل ، رو به آفتاب بودن و یا در سایه قرار گرفتن ، تعداد وسایل گرمازای موجود در محیط و ... در تعیین ظرفیت کولر مناسب برای محیط تاثیر گذار هستند . قبل از خرید تمامی این مولفه ها را بررسی کرده و سپس کولر گازی با ظرفیت مناسب برای خود را تعیین کنید . عملکرد سرمایشی / گرمایشی این کولر گازی باعث افزایش بهره وری این کولر گازی شده است و می توان در فواصل گرم و سرد سال از آن بهترین استفاده را نمود .

کمپرسور و میزان مصرف انرژی

کمپرسور در واقع نقش مهمی در تعیین کیفیت نهایی کولر گازی دارد و به عنوان مهم ترین قطعه ی کولر گازی از آن یاد می شود . کولر گازی 14000 هیتاچی مدل RAC-35NPA دارای کمپرسوری از نوع روتاری است . از آنجایی که در کولر های گازی از سه نوع کمپرسور روتاری ، اسکرول و یا پیستونی استفاده می شود، که در این میان میزان مصرف انرژی در کولر های دارای کمپرسور روتاری کمتر و همچنین صدای کمتری نیز تولید می کنند ، تا جایی که میزان مصرف انرژی در این کولر گازی بسیار پایین است و نگرانی شما را از بابت فیش ماهیانه به کلی برطرف می سازد .

گفتنی است که نوع برق مصرفی در کولر های گازی متفاوت است ، و یا برق مصرفی تک فاز هستند و یا سه فاز . این کولر گازی از برق مصرفی تک فاز استفاده می نمایند و منبع تغذیه ی آن 50Hz / AC 220-240V می باشد . ضریب سرمایشی ، معیاری است برای تعیین تبدیل انرژی مصرفی به سرما و در واقع این معیار نشان می دهد که چه مقدار از انرزی دریافتی به سرما و هوای خنک تبدیل می شود .ERR این کولر گازی 4.50KW است . سیستم حفاظت در برابر نوسانات برق DC از دیگر مشخصات کولر گازی RAC-35NPA است که از آسیب های احتمالی کندانسور و کمپرسور در برابر نوسانات برق جلوگیری می کند . گفتنی است که این کولر گازی می تواند برای فضا و مکانی با مساحت 10 تا 30 متر مربع مناسب باشد .

.

کولر گازی هیتاچی 1400

توابع و امکانات مختلف کولر گازی

کولر گازی 14000 هیتاچی RAC-35NPA دارای امکاناتی متعدد  و کاربردی است که می تواند نیاز های مختلف شما را رفع نماید . سیستم کاهنده ی رطوبت ، که مخصوصاً در مناطق شرجی که هوای دارای رطوبت است ، بسیار مناسب است و با فعال کردن این قابلیت می توان هوایی خنک و بدون رطوبت را در محیط پخش نمود .

همچنین امکان تنظیم نمودن جهت وزش باد کولر از دیگر توابع این کولر گازی است که می توان با چرخاندن پره های داخل پنل به سمت چپ و یا راست ، باد را به سمت راست و چپ هدایت نمود و یا اینکه جهت باد را به سمت بالا و یا پایین تنظیم کرد . سیستم راه اندازی مجدد خودکار ، از دیگر ویژگی های کاربردی است که به موجب آن به هنگام قطع شدن برق ، کولر به محض اتصال برق با همان حالت قبلی روشن می شود و شروع به کار می کند .

مجهز بودن به فیلتر بهداشتی در داخل پنل باعث می شود تا هوایی سالم و بدون آلودگی و آلاینده های محیطی در محیط و یا منزل شما پخش شود و مخصوصاً برای افرادی که آلرژی دارند و یا اینکه بیماری آسم دارند ، وجود فیلترها داخل کولر بسیار لازم و ضروری می باشد . حالت خواب و تایمر 24 ساعته و ریموت کنترل از راه دور و ... از دیگر امکانات کولر گازی 14000 هیتاچی مدل RAC-35NPA است که از این کولر گازی ، یک محصول با کیفیت و پرفروش ساخته اند .

کولر گازی گری 14000